Hasta Yatakları Kiralama İletişim

Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak Kiralama

Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak Kiralama

Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak Kiralama

  • Kiralama HY-600

Pozisyon veren havalı yatağın avantajı; hem hastanın vücut yaralarını önlemek hem de hasta bakıcısının hayatını kolaylaştırmaktır.


Pozisyon veren havalı yatağı hangi hastalar kullanabilir?

Pozisyon veren havalı yatak; hareket edemeyen felçli ve sağa dola kendi kendine dönemeyen hastaların kullanımına yönelik hazırlanmıştır. Aynı zamanda hastanın pozisyonunu değiştirmekte zorlanan hasta yakınlarınında hayatını kolaylaştırır. Kullanımı kolay, uzun vadeli süreçte yara oluşumunu engellemeye yarayan şişme yatak modelidir. Ortalama 100 kg civarinda olan hastaların da kullandığı, zayıf hastalarda daha verimli olduğu görülen bu ürün; pozisyon değiştirmeye yardımcı olur. 

Niçin hastanın pozisyonu değiştirilmelidir?

Sürekli aynı pozisyonda yattığımızda, vücudumuz ağrımaya başlar. Bunun nedeni uygulanan basıncın değişmemesidir. Basınç değişikliği sağlanmadığından vücut ağrıları, sürekli yatan hastalarda yatak yaralarına neden olur. Yatak yaraları; hareketsiz olarak yatan tüm bireylerde oluşabilir ve oluşma süresini etkileyen birçok faktör vardır. Hastanın gün içerisindeki hareket durumu, vücut ısısı, beslenmesi, cilt temizliği vb. faktörlerdir. Bu faktörlere bağlı olarak da hızlı bir şekilde oluşan yatak yaraları, hem hastayı hem de hasta bakıcılarını zorlamaktadır. Tedavisi pahalıdır. Bu nedenle hasta yakınları bilinçlendirilmeli, yatak yaraları oluşmadan maksimum seviyede koruma sağlayan boru tipi havalı yataklardan temin edilmelidir.

Pozisyon veren havalı yatak kiralama faydaları nelerdir?

Pozisyon veren havalı yatak hasta için faydalı, pratik ve rahattır. Pozisyon verilme işlemi periyodik olarak yapıldığında hasta az da olsa rahatlar. Hastalar için düzenli hareketin sağlanması, vücutlarındaki kan dolaşımının artmasına neden olacağından, hastalar bu ürün sayesinde kendilerini daha dinç hissedeceklerdir.

Pozisyon veren havalı yatak özellikleri nelerdir?

Yatak iki katmandan oluşur. Üst katman boru tipi havalı yatak şeklindedir. Alt katmanında pozisyon sağlayıcı hücreler bulunmaktadır.

Yatağa bağlı motor devamlı olarak hava sirkülasyonu sağlar. Motor üzerindeki butonlar ayarlama yapmak içindir.

Silinebilir kumaştan üretilmiştir, 10 20 30 derece eğim özelliği vardır.

İstenilirse kapatılarak düz bir havalı yatak olarak kullanılabilmektedir.

Havalandırma seçeneği olup, ventilasyon sistemi hastanın vücudundaki enfeksiyonu engellemeye yarar.

Hastaların idrar kaçırma durumuna karşı, fermuarlı kılıfı mevcuttur.

20 dakikada bir pozisyon değiştirir, motoru sessizdir.

Kiralama Şartı; Havalı yataklarımız tek olarak kiralanmamaktadır. Hasta karyolası kiralandığında ek olarak havalı yatak da kiralayabilirsiniz.AB Sistem Boru Tipi Havalı Yatak Kiralama

Ab sistem boru tipi havalı yatak kiralamak, hastanın sağlığını korumak ve yatış sürecinde oluşabilecek yatak yaralarını engellemek için oldukça önemlidir.

ABC Sistem Boru Tipi Havalı Yatak Kiralama

Hastalarımızdan aldığımız geri dönüşlere göre ABC sistem havalı yatağımız, hastalarımızın kullanabileceği en konforlu havalı yataktır. Kullanımı basit, kurulumu rahat ve kullanıcı dostu bir üründür.

Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak Kiralama

Pozisyon veren havalı yatağın avantajı; hem hastanın vücut yaralarını önlemek hem de hasta bakıcısının hayatını kolaylaştırmaktır.